Samsung Galaxy Alpha Pro

Samsung şirketinden bir ilk! Tasarımı ve özellikleriyle herkesi kendine hayran bırakan bir telefonu piyasaya sürdü.

Fiyatı ve ne zaman piyasaya sürüleceği tam tarihle bilinmiyor. Hindistan a 2020 yılında 51,999 Hindistan rupisinine satılacağı söylenmektedir. Buda yaklaşık olarak 4300 tl civarında olmaktadır. Ancak ülkemize geldiğinde vergisiyle birlikte 5500 - 6000 tl yi bulma ihtimali vardır.Telefonun görünümünü ve birkaç özelliğini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.


Telefonun tüm özellikleri

-Ekran

Galaxy Alpha Pro,% 190.6 ekran / gövde oranına ve 360 derece kavisli bir ekran paneline sahiptir. Panelin üstünde ve altında Titanyum Alaşım kullanılmıştır. Tüm ekran, tek bir ekran paneliyle çevrilidir. Ekranda gömülü parmak izi sensörü bulunmaktadır. Ses düğmeleri ve kilit açma düğmeleri yerine basınca duyarlı sanal yan düğmeler kullanmışlar.

-İşemci Ve Hafıza

Çift hatlı bu akıllı telefon, Android 10 versiyonuyla raflarda bulunacaktır. Qualcomm Snapdragon 845 SoC ile 8 çekirdekli bir işlemci tarafından desteklenmektedir. Kullanıcılara daha iyi bir görüntü performans estetiği ve performansı sağlamak için Adreno 645 kullanılmış. Cihazın hafıza ve depolama olarak iki alternatif seçeneği bulunmaktadır.

8GB RAM / 256GB ve 10GB RAM / 512GB   
olarak tercih yapabilirsiniz. Dahili hafızanızı, 1 TB'a kadar arttırabilirsiniz.

-Kamera

Videoyu izlemeyen arkadaşlar diyecekler ki ön kamerası yok. Telefonun arka tarafı da bir ekran olduğu için arka kameranızı da selfi çekinmek için kullanabileceksiniz. Bu sayede selfieleriniz daha kaliteli görünecektir. Kamerada, Quad kamera kurulumu mevcuttur. Kameramıza LED Flaş eşlik etmektedir. Dörtlü kamerası 41MP + 32MP + 24MP + 10MP sensörlerden oluşmaktadır.

-Pil

Bu telefon, hızlı şarj ve kablosuz şarj desteklemektedir. Bununla birlikte 5000 mAh pil kapasitesine sahip olmasının bir diğer nedenide devasa bir ekrana sahip olması olabilir.

-Bağlantı Ve Sensörleri

Bağlantı seçenekleri arasında Wi-Fi, GPS, Bluetooth, USB OTG, FM, 3G, 4G ve 5G  bulunmaktadır. Sensörler arasında Parmak İzi, Pusula / Manyetometre, Ortam ışığı sensörü, Yakınlık sensörü, İvmeölçer ve Jiroskop bulunmaktadır.